| dyana31 a întrebat:

Vreau si eu exemple de personalitati care s-au nascut talentati, au o anumita aptitudine din nastere si exemple de personalitati care nu s-au nascut cu asa ceva, care au dobandit pe parcursul vietii o anumita aptitudine. Va rog! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Michelangelo Buonarroti a fost un artist extraordinar, talentat atat in pictura cat si in sculptura.
Albert Einstein nu a avut nici un talent. Cu toate acestea, in timp, a dezvoltat abilitatea de a gandi tongue si a ramas in istorie ca un adevarat geniu...si cand te gandesti ca a fost destul de incet la minte ca copil. Nu a vorbit pana la 3 ani. Si bate ipoteza oamenilor de stiinta despre copiii "geniu".

2 răspunsuri:
| danytkd13 a răspuns:

Bethowen sau Mozart...nu mai stiu, dar unul din ei a compus prima sonata la 5 ani si in timp si-a pierdut auzul...Mi se pare ca era Mozart.Asta da om talentatlaughing

| Rockstyle a răspuns:

Micheal Jackson.Inca din copilarie era talentat fin cel mai mic din familia sa dar fiin vocalistul trupei. parerea mea