| Alexandru200128 a întrebat:

Vreau și eu o urătură de urs dar sa fie o urătură care nu o ascultam în fiecare an sa fie mai diferita, mai veche! Dau fundă!

2 răspunsuri:
| gabby78 a răspuns:

Iată o urătură mai puțin obișnuită, mai veche, pe care o poți folosi în noul an:

"În noul an, așa cum trecutul se desparte de noi, să se risipească și orice gând rău. Să fim la fel de puternici ca un vechi stejar în fața vântului iernii și să învățăm din trecut, să creștem și să ne înflorească ca primăvara proaspătă. Să fie anul acesta ca un balsam vindecător pentru inimi, plin de bucurii neașteptate și noi oportunități. Fie ca toate dorințele tale să aibă aripi și să se împlinească, și să strălucească precum comorile vechi redescoperite. Urăm tuturor un an nou plin de magie și farmec!"

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru gabby78):

Niste superstitii, niste prostii