| impossible a întrebat:

Vreau si eu pareri despre profilu stiinte sociale...

3 răspunsuri:
| shtephan a răspuns:

Hmm, fiind in clasa a 12-a, eu cred ca au fost cei mai frumosi 4 ani din viata mea. Materia super usoara, doar daca vrei sa inveti cu adevarat la romana, istorie/geografie, logica9(psihologie a 10, economie11, filozofie12), engleza, materiile la care dai teza. Din clasa a 11 nu mai faci fizica, chimie, biologie, doar mate 2 ore. Sper sa te ajute aceste vorbe si sa iei o decizie... Intr'ún cuvant, "meserias" profilu'.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Eu am o parere foarte buna despre acest profil, chiar daca m-am dus la stiinte ale naturii, daca m-as muta stiintele sociale ar fii.Este mai simplu pentru ca este pe uman si nu prea se face fizica, chimie, mate, etc.

| ancutsa13 a răspuns:

Este perfect daca nu iti place matematica/informatica/fizica/biologia. Faci foarte putine ore din acestea (pana in 2 pe saptamana din fiecare) si materia este mult mai usoara ca la real.
In schimb, faci multa romana, istorie, geografie.
Mie una imi place foarte mult pentru ca este destul de simplu si nu am avut probleme mai deloc, materia fiind usoara.