| TiTanS a întrebat:

La liceu ce inseamna profilu stiinte sociale adica ce materie sa face mai mult la profilu ala? dar la filologie?

3 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Presupun ca esti a 8-a ( ca si minehappy ). M-am interesat si eu in privinta acestor doua profile si din cate am inteles, la stiinte sociale se fac mai mult: istoria, psihologia, filozofia, logica; iar la filologie se pune foarte mult accentul pe limba romana si pe limbi straine (mai ales daca dai bilingv).

| HelloKitty20 a răspuns:

Pai profilu stiinte sociale se bazeaza mult pe istorie, psihologie, sociologie.si la filothinking romana cred si o lb straina, engleza sau franceza.

| GeorgexD a răspuns:

Hai ca am facut Stiinte Sociale si ma simt in stare sa raspund happy Profilul asta se bazeaza mult pe limba romana... teze dai la materiile de baza, adica : lb.romana, istorie/geografie, engleza/franceza si materia sociala, care se schimba de la an la an... Eu nu prea am pus baza pe asta happy Asta inseamna Logica, Economie/Psihologie(nu imi mai amintesc sigur), Sociologie, Filosofie. Filologia se bazeaza pe limbi straine.