| Serendipity17 a întrebat:

Vreun profesor de chitara din Galati?happy

2 răspunsuri:
| megamix112 a răspuns:

Depinde ce profesor de chitara ai nevoie, daca de chitara acustica, clasica sau electrica.In cazul meu zic ca cel mai bine este sa inveti singur.Eu cant de 2 ani jumate(chitara electrica) si imi ies niste solouri foarte bune, dar sunt din botosani.Am avut norocul sa nimeresc de un profesor bun de chitara la liceul la care sunt(liceu de muzica).Eu descarc melodiile care vreau sa le cant, i le dau pe laptop, le repet acasa si cand am ora, el numai corecteaza ce fac gresit.In schimb, sunt si profesori slabi, cum este in orasul meu la "Palatul copiilor" unde te invata numai 2, 3 acorduri si ceva teorie, iar dupa aia te lasa de capul tau, dar il scuza faptul ca este mai batran. Faci ce vrei dar pentru mine invatatul singur a fost cea mai buna solutie.

| Serendipity17 explică (pentru megamix112):

Nu stiu cum sa invat singura...in primul rand, nu stiu sa o acord.
Apropo, am rude in BT happy.M-am intors de acolo acum 2 zilelaughing.