| anonim_4396 a întrebat:

Actele pentru școala de șoferi trebuie să le dau când mă înscriu la școală sau la examen?

10 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Când te înscrii logic, mai ai și numele ăla aiurit și nu știi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te duci direct la scoala de soferi, ei iti spun preturile, si te trimit sa faci fisele necesare. Majoritatea scolilor de soferi iti pot recomanda si cabinete medicale bune, unde poti primi reducere sau programare mai rapida, daca te trimite scoala acolo.
Dosarul medical cu siguranta trebuie facut inaintea inscrierii, insa cazierul si taxele de la primarie, eu le-am scos cu cateva zile inainte de a ma programa la examen.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sa le duci pana inainte sa dai sala.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Asta daca vrea instructorul sa incalce legea pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La școală să-ți facă dosarul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După ce-ți iei carnetul și ai și destulă experiență, evident... Doar nu vrei să-ți fure ăia datele personale din acte acum, nu?

| Valyasdfg a răspuns:

Când mergi să te înscrii, îți zic ei ce acte trebuie, le faci și le dai

| Mariu0699 a răspuns:

Deci, te duci la scoala de soferi si le spui ca vrei sa faci inscrierea. Ei iti vor spune tot ceea ce va trebui sa faci. Te vor trimite la un cabinet medical, iti vor verifica cum vezi cu ochii daca ai nevoie de ochelari sau nu. Va trebui sa te duci sa faci un test psihologic, va trebui sa te programezi, iti va pune cateva intrebari iar te va pune sa faci ceva la calculator (cel putin asa am facut eu). Va trebui sa platesti o taxa, nu mai stiu exact unde. Va trebui sa duci o poza mica si ei iti vor face dosarul cu toate chestiile astea. O data ce duci toate astea, ei iti vor da o foaie pe care va trebui sa o duci acasa si sa o semnezi tu si cu parintii tai. Cand duci foaia semnata, la scoala, vei fi inscris si vei putea sa incepi sa mergi la orele de legislatie si apoi iti vor spune ei cand vei putea vorbi cu instructorul pentru a incepe orele de condus. Sper ca te-am ajutat, bafta❤️

| Liviu a răspuns (pentru Mariu0699):

Marius,nu mi-o lua in nume de rau(deocamdata)dar ce treaba au parinti cu semnatu cand tu ai 18 ani? Poate tu ai avut aproape 18 ani in momentu cand ai dat examenu(sala)Si de asta parinti au trebuit sa semeneeze, e corect? Adica poti explica, ca ai avut 17 ani sau 18 ani fara 3 luni, de aia a fost nevoie de parinti.La mine cel putin au fost absenti parinti, numai eu am semnat, numai eu am centrat, si dat cu capu. Acum nu stiu, explica-i mai bine tongue sa stie la ce sa se astepte.

| Mariu0699 a răspuns (pentru Liviu):

Ah da, scuze. Nu am calculat aia ca aveam putin pana faceam 18 ani. Dar daca ii are, e mai bine, macar poate semna acolo pe loc. Mersi pentru corectie