| valibz a întrebat:

Acum 2 zile mi s-au luat nr de inmatriculare si certificatul masinii pentru ca nu aveam asigurarea la mine.ca sa le pot lua de la politie trebuie sa fie proprietarul sau sa am procura.proprietarul este plecat in anglia.cum pot face o procura cu el? il poate reprezenta tatal lui la politie sau la notar?

2 răspunsuri:
| Daddy_9411 a răspuns:

Da, exact cum spune myrellagl.

| myrellagl a răspuns:

Daca tatal lui are procura de la fiu sa il reprezinte in problemele ivite in tara in lipsa lui, da, il poate reprezenta. Daca nu, poate face el o procura in Anglia la Ambasada Romaniei si sa ti-o trimita urgent.