| mgtow a întrebat:

Acum in RO ca sa iti scoti orice categorie de permis ai nevoie de diploma de 8 clase si cica vroiau sa puna 12 clase sunt nebuni la cap lol, voi credeti ca se va ajunge la asa ceva? Mai ales eu am un certificat care imi zice ca am 8 clase ca diploma imi intarzie 3 ani sa vina. Imi va accepta certificatul legalizat prin notar?, pentru ca eu am studii realizate in strainatate (spania).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se vor cere anumite studii obligatorii, nici in prezent nu sunt cerute. Important este sa stii scrie si citi, pentru a putea studia legislatia rutiera, a putea da examenul teoretic si a cunoaste indicatoarele rutiere cu text. Succes si numai bine!

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu o sa se ajunga la 12 clase, insa este normal sa se ceara un anumit minim. Nu conteaza ca ai facut studiile in Romania sau in Spania, ideea este sa poti citi cursiv, ca sunt o gramada de analfabeti care au permis de conducere.
In plus cele 8 clase sunt obligatorii, o persoana care nu si-a indeplinit aceasta obligatie cetateneasca, nu vad de ce ar avea drepturi cetatenesti.

| Robert a răspuns:

La scoala de soferi nu-ti cere actele legate de scoala.

| Niculescu007 a răspuns:

înafară de "meleţeienii" din birouri, toţi au maxim 8 clase laughing

deci poţi să stai liniştit big grin

| Gizăz a răspuns:

Mi se pare o idee foarte bună! Dacă ești imbecil nu ai ce căuta pe șosele, e clar. Discriminarea idioților și/sau a analfabeților/semianalfabeților e o discriminare pe care aș face-o cu plăcere.

| djcosty_7523 a răspuns:

Astia sunt nebuni de tot nu e de ajuns ca scumpesc totul acum mai trebuie sa ai si 12 clase sa ai permis dai dracu de prosti romaniei ca ma enerveaza, astia trebuiesc impuscati ca pe Ceausescu.

| KungFuFighting a răspuns:

Pai asa trebuie... sunt multi care au permis si nu stiu sa citeasca.

| Trotinetus a răspuns:

Ideea era ca ajung dobitoci cu 4 clase sa conduca o masina, apoi ei nici vorba sa fi citit codul rutier.

| yanis a răspuns:

Nu strica putin gramatica sa vorbeste si tu sa fii putin mai entelejent ca meleteienii pentru cand te vor "trage" pe dreapta

| wanna_1834 a răspuns:

Sincer, daca s-ar concretiza ideea cu 12 clase, ar fi un lucru genial. Nu orice incult ar face pe zmeul la volan, punandu-ne viata in pericol.

| stefi_3128 a răspuns:

Pai asa ar trebui sati recunoasca scoala din spani