| Antton a întrebat:

Ajutor Urgent!
Am un vw passat b5.5 2004 1.9 break și s-a blocat portbagajul, a început să deschidă și închidă dimineața devreme când mergeam la muncă și am împins tare a rămas blocat. Acum niciun semn dar e blocat, pe orice apăs e blocat, am încercat să trag de el degeaba. aveți vreo idee ce ar putea să fie problema?

5 răspunsuri:
| Clarion1234 a răspuns:

Dacă ai acces prin portbagaj sa încerci sa deschizi de la broasca.

| Antton explică (pentru Clarion1234):

Da dar cum? Ce fac acolo la broască?

| Clarion1234 a răspuns (pentru Antton):

Încerci să bagi o surubelnita la broasca si sa tragi in sus sau sa dai jos fata de haion

| Antton explică (pentru Clarion1234):

O să încerc să dau jos fața de haion plasticul ăla și după încerc să fac acolo ceva

| Antton explică (pentru Clarion1234):

Am incercat capacul de la haion nu iese am scos cele 2 suruburi si mai sunt 2 dar la alea nu am acces din cauza stalpului si tapiteriei am incarcat dar nu pot