| coco4782 a întrebat:

Aloha.
Nu imi merge claxonul pe butoanele de la volan la un LandRover Freelander din 99. L-am pus direct la baterie si functioneaza, dar cand il leg la butoane de aude doar un mic "țăcănit" in claxon, ca si cum s-ar bloca si nu i-ar da voie sa vibreze sa scoata sunetul... Ce sa fie?
Butoanele, banda de la volan?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil releul e de vina.

| coco4782 explică (pentru OldSoul):

Circuitul contine un releu?
Eu am facut circuitul direct, sursa-buton-consumator
Nu imi pot da seama care e problema cu butoanele...

| OldSoul a răspuns (pentru coco4782):

Da, cel mai adesea circuitul contine si un releu, este mai sigur asa si oarecum mai economic si compact decat daca l-ar face fara releu.