| Nyk_NiCu_1997 a întrebat:

Salut. Am un renault scenic din 2004 si nu îmi funcționează claxonul, siguranță am verificat claxonul l-am verificat, nu stiu de ce nu îmi funcționează. Cine ma poate ajuta va rog cu un sfat sau ceva. Am înțeles ca exista și un alt sistem care poate fi montat pe masina cu 2 relee si un cablu gen pe direct dar nu stiu ce sa zic, dacă are cineva vreo informație sau o soluție chiar și fac alt sistem de claxon, va mulțumesc.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu îmi funcționează claxonul... un alt sistem care pote fi montat pe masina"

pe "direct" merge? dacă te pricepi nițel, rezolvi ușor dacă nu, du-te la un electrician, impovizând riști să dai foc mașinii

| Nyk_NiCu_1997 explică (pentru sierra1):

Pai nu vreau sa improvizez dar treba asta cu un alt sistem pus pe manisa e în regula facut cum trebuie

| sierra1 a răspuns (pentru Nyk_NiCu_1997):

Asta iți spun și eu, tocmai ce m-ai "tradus"

| sierra1 a răspuns (pentru Nyk_NiCu_1997):

Am intrebat: pe "direct" merge?

| Nyk_NiCu_1997 explică (pentru sierra1):

Da exista un sistem dar nu stiu care cum e