Întrebare recomandată | XatomisX a întrebat:

Am 17 ani si 6 luni pot incepe sa fac scoala de soferi? adica vreau din ianuarie 2013 am voie?

23 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

NU! Acum ai voie cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani, adica la 17 ani si 9 luni. Din ianuarie intra in vigoare noua lege si vei avea voie fix la varsta de 18 ani daca nu se va da o ordonanta care sa modifice legea cum se aude ca ar vrea astia. Afli cel mai sigur dupa 15-20 decembrie!

| 0rlando a răspuns:

Poți începe orele de condus doar cu 3 luni înainte de a împlini 18 ani, dar nu te poți înscrie în examen decât după ce ai împlinit 18 ani.

| neutrino a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost are? La cat te grabesti nu este decat o chestiune de timp sa ti-o furi la volan.
Poți începe orele de condus doar cu 3 luni înainte de a împlini 18 ani, dar nu te poți înscrie în examen decât după ce ai împlinit 18 ani.

| elyfel a răspuns:

Da ai voie

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Ai voie cu 3 luni inainte sa implinesti 18

| slowswag a răspuns:

Da

| Assu53 a răspuns:

Mai bine mai stai pana faci cam 17 ani si 10 luni, si atunci apucate de scoalawinking ca nu poti da examenul inainte de 18 ani happy

| XatomisX explică (pentru Assu53):

Hei si eu sunt din tg-jiu laughing

| CrazzzyA a răspuns:

Depinde cand implinesti 18 ani si cat timp dureaza scoala de soferi. Daca incepi scoala de soferi, apoi o termini si nu ai implinit 18 ani, nu vei putea intra in examen.

| Timeea2001 a răspuns:

Este mai bine sa dai de la 18 ani

| Riderx1 a răspuns:

Poti sa dai la 17 ca la 18 il primesti carnetu de conducere

| byeddy a răspuns:

Sigur ca poti, la fel am facut si euwinking

| aLex22andra a răspuns:

Se poate!

| gazaru a răspuns:

Mai bine da-i la 18 ani ca nu stiu daca poti

| milinalexandru a răspuns:

Da poti sa il dai la 17 ca la 18 il primesti carnetu de conducere

| RuxiLysm a răspuns:

Daa.

| Flory1999 a răspuns:

Da, dar doar atunci cand ai implinit 18 ani. Daca ai mai putin de 18 nu poti! happy

| XatomisX explică (pentru Flory1999):

Daca nu stii dc vorbesti laughing poti inainte cu 3 luni si dupa 18 dai testul straight face

| ClickHere a răspuns:

Da, ai voie! happy

| alinel0808 a răspuns:

Nu ai voie scoala de soferi se incepe cu 3 luni inainte de a face 18 ani.

| Curca_Georgiana_1991 a răspuns:

Ai voie la 17 ani si 10 luni sau mai mult!

| Budutz a răspuns:

Cu 3 luni inainte de a implini 18 ani ai voie