| Gicu200219 a întrebat:

Am achiziționat de curând o Toyota rav 4 2011 cu cârlig de remorcare, masina se poate trece ca autoutilitara?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu are treabă cu carligul de remorcare.
Conditia esentiala este ca masina sa aiba un compartiment distinct pentru marfa, delimitat de compartimentul pentru pasageri cu un panou metalic.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Omologarea ca utilitara nu are nicio legatura cu carligul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In nici un caz. Are 4 portiere + hayon, 5 locuri si un portbagaj cat de Logan.
Carlig de remorcare pui si pe Smart, daca te plictisesti. Asta nu o face utilitara.