| DomnulEu a întrebat:

Am avut un autovehicul, pe care l-am vandut in 2013 pe o anumita suma de bani. Problema este ca respectivul cumparator mi-a platit banii, am certificatul fiscal ca a fost scoasa de la impozit din anul 2013, insa cumparatorul nu a facut actele pe numele lui atunci, si acum m-am trezit cu o amenda pentru acel vehicul, aflat in posesia respectivului, dar care o folosea cu numerele mele! Cer seriozitate!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca respectivul cumparator nu a inmatriculat-o pe numele lui trebuia ca tu sa soliciti radierea la Serviciul de inmatriculari.
Fa aceasta acum si mai depune o plangere contraventionala la judecatoria din circumscriptia careia face parte agentul constatator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa completezi pe certificat rubrica instrainat catre.

Acum cu dovada ca ai vandut-o si radiat-o de la finante trebuie sa mergi la politie la inmatriculari in care sa depui aceste dovezi apoi in instanta sa ceri anularea amenzii.