| leonardobz a întrebat:

Am cautat in buzau pe cineva sa-mi polisheze farurile si nu am gasit.
Am gasit site-ul http://polishfaruribuzau.blogspot.com/
A incercat cineva e de calitate?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nici nu o sa gasesti in Buzau. Adu masina prin Bucuresti daca vrei sa faci ceva de calitate sau Craiova. In alte orase faci dar nu calitate, risti sa zgarii farul si oricum si orasele in care faci treaba proasta sunt putine!

regis
| regis a răspuns:

Poti face acest lucru si singur, cu costuri mai mici. Ai nevoie doar de putina hartie abraziva de granulatie foarte mare (3000) pe care o gasesti la orice magazin de vopsele auto, apa, un tub de Xerapol si o carpa moale. Xerapolul se gaseste in Hipermarketuri sau se poate comanda online, iar in cutie vei gasi si instructiunuile de utilizare. Rezultatul este acelasi ca si la solutiile profesionale, doar ca aplicarea manuala presupune mult mai multa rabdare si mult mai mult efort.
Daca optezi pentru solutii profesionale, ti-as recomanda kitul de polishare faruri de la 3M. Nu iti recomand sa folosesti insa unelte electrice pentru slefuit, pentru ca prin frecare se produce foarte multa caldura si poti avea surprize neplacute. Daca nu ai rabdarea necesara pentru polishul manual, mai bine apelezi la un atelier. FurtunaDiesel da sfaturi utile de obicei, insa m-a facut sa zambesc afirmand ca doar la Craiova sau Bucuresti se fac lucrari de calitate.

| leonardobz explică:

Am sunat la numarul de pe blog si m-am riscat...
Rezultatul dupa cca. 45 min : zici ca sunt noi farurile mele.
recomand pentru toti cei care vor cu incredere