| andy14 a întrebat:

Am cumparat acum cateva luni un moped de 49cmc, am fost la taxe si impozite. Dupa am fost la primaria sectorului 2 si am fost trimis la politia locala. Am primit o lista de acte necesare printe ele si itp-ul. La statia itp nu-mi fac itp pentru ca scuterul nu are numere(fostul proprietar a ramas cu numerele de Ialomita). Ajuns la statia itp vb cu o doamna de la locala si imi cere sa obtin o adeverinta de la statia itp ca scuterul este ok. La statia itp mi-a fost explicat ca nu se poate asa ceva. Acum nu stiu ce sa mai fac si unde sa o mai apuc sa pot circula cu scuterul. La el am carte de identificare. Ma poate ajuta cineva cu indrumare?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Intoarce-te la statia ITP si cere acolo lamuriri, ca noi nu avem cum sa stim ce anume ai tu din lista aia si de ce nu ti se poate inscrie scuterul. Eventual ia pe cineva cu tine, care intelege ce i se explica acolo.