| Vlad_Tommy_1985 a întrebat:

Buna tpu.am cumparat anul trecut un moped 49cmc iar propietarul la inregistrat la primaria din comuna de unde este el din acelasi judet cu mine.am permis categ B, mopedul nu are rar si itp facut.dar a ramas pe acelasi nume al vanzatorului, pot circula cu el? multumesc mult si astept un raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuie sa-l inregistrezi pe tine, in termen de 30 de zile de la cumparare. Daca vanzatorul nu-l radiaza o sa poti circula legal. Daca il radiaza te expui riscului unui dosar penal.

1 răspuns:
| Maxxy79 a răspuns:

Daca ai faci RAR, ITP si o asigurare cu siguranta vei putea circula cu el.