| permisdeconducere a întrebat:

Am cumparat o masina inregistrata pe firma, dar fostul proprietar nu a scris numele meu in sectiunea "instrainat catre", ci doar a pus stampila si s-a semnat. Pot inmatricula masina?

3 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Poti.

| permisdeconducere explică (pentru Steregoi):

Nu trebuia sa scrie numele meu?

| Steregoi a răspuns (pentru permisdeconducere):

Tu ai auzit de contract de vanzare-cumparare? Fara acel act sau fara vreo factura prin care ai intrat in posesia masinii tu nu vei putea sa-ti inmatriculezi masina. Acel talon stampilat si semnat de vanzator nu are nici o valoare pentru a inmatricula masina. Citeste si tu ce acte ai nevoie pentru a inmatricula masina. Mai trebuie fisa de inmatriculare auto, cartea originala a masinii.