| AlexCraioveanu28 a întrebat:

pot circula cu masina fara sa fie pe numele meu? Adica am toate actele la ea asigurarea pe numele meu etc in talon nu specifica un nume instrainat catre este doar semnat de fostul proprietar atata tot as avea probleme cu politia? Nam mai trecuto pe numele meu pentru ca mi se pare scumpa taxa de timbru multi imi recomandau sa iau legatura cu fostul si sa-mi faca o procura de donatie a masini ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asigurarea nu e valabila. Unde l-ai gasit pe acesta asa fraier? Daca tu faci ceva cu masina totul ii vine lui acasa.Trebuie trecuta pe numele tau obligatoriu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai asigurarea pe numele tau cand masina nu e pe numele tau? asigurarea aia nu e valabila.

poti circula asa cu masina atat timp cat nu exista un act de vanzare cumparare care te obliga in 30 zile sa i inmatriculezi pe numele tau. si nici nu ai voie sa iei cu ea din tara.

eu sa fiu fostrul proprietar nu as fi de accord cu asa ceva. Tot el plateste impozitele, amenzile samd