| Rhjhfkk a întrebat:

Salut. Mi-am cumpărat recent o mașină și am făcut actele de vânzare cumparare cu fostul proprietar pe numele meu. Acum vreau sa o trec pe mama mea pentru că plătesc mult mai puțin la asigurare. Am făcut actele de vânzare între mine și mama mea și cu ele am fost la primărie unde mașina a fost trecută la impozit pe ea.
Fostul proprietar nu a scris nimic pe talon la rubrica înstrăinat și voiam sa știu dacă mai scriu ceva acolo sau las așa.

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Crezi ca cei de la inmatriculari o sa ti-o inscrie asa? In actele lor apare radiata de pe numele fostului proprietar si trecuta pe numele tau.