| VladuCristianCo a întrebat:

Am cumpărat o masina si are folii la numar si nu stiu cum sa le omologhez, are doar pe spate. Unde trebuie sa merg sa fac omologarea?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le dai jos și pui unele omologate, altfel nu prea ai cum

| Frank51 a răspuns:

Foliile lumar sunt omologate din câte știu.

| goguPatent a răspuns (pentru Frank51):

E irelevant daca sunt omologate foliile, omologarea se obtine daca e montat de cineva autorizat.

| Frank51 a răspuns (pentru goguPatent):

Dacă nu ziceai muream prost.

E logic că trebuie să ai certificat de la cei care ți-au montat folia, și seria foliei să corespundă pe certificat. El nu a vorbit de așa ceva.

| goguPatent a răspuns (pentru Frank51):

Pai daca e logic de ce nu i-ai zis asa omului? De ce l-ai lasat sa creda ca daca folia e ok nu mai are nevoie de certificare... cred totusi ca mureai putin prost.

| Frank51 a răspuns (pentru goguPatent):

Nu i-am dat nicio certitudine, că nu știu ce are și ce nu are. Nici măcar nu știu dacă foliile lumar vin cu procente ilegale, tocmai de asta i-am spus că "cred că sunt omologate", în sens de dacă vine cineva și îți pune aparatul pe ele, au procentaj legal, deci vorbim de total altceva.

Nu sunt de părere că sunt irelevante foliile.