| costi900 a întrebat:

Am cumparat o motocoasa Procraft Germany t4350 si nu stiu ce fel de ulei trebuie.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ulei pentru amestec (motoare în doi timpi) - de multe ori are "codul" 2T în denumire.
Găsești la orice benzinărie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ulei rosu pentru motoare de drujba. Cam asta foloseste toata lumea.
La a mea (Micul Fermier) scria sa pun 40ml de ulei la 1 litru de benzina, ceea ce e foarte mult. Am redus la 30ml pe litru, si e ok. In cele de calitate sunt suficienti 20-25ml de ulei la litrul de benzina.
Poti cumpara ulei 2T din benzinarii sau supermarket, destinat scuterelor. Dar alea sunt putin mai scumpe, fiind atente la emisii. Dar la drujbele astea nu se face ITP, deci baga orice ulei de amestec.
https://www.youtube.com/watch?v=jzCoJpM7t_A&ab_channel=TheNerdMechanic-DIY