| Fichus0 a întrebat:

Am dat astazi traseul si am fost admis(luni-24.06.2019). Permisul trebuie sa imi vina prin serviciul de curierat al postei romane. Exista vreo sansa sa ajunga pana vineri? Sunt din Ilfov.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate, am citit undeva ca prin curier il primesti in cca 3 zile.

| Fichus0 explică (pentru Ioandelasal):

Asa stiam si eu, tata cand l-a schimbat in 2 zile l-a primit.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca e eliberat azi sau maine cu siguranta ajunge pana vineri. Dar sa te duci vineri pe la 12-13 la posta in caz ca nu vine, tin minte ca al meu a stat la posta cateva zile, nu mi-a adus nimeni aviz ca trebuia sa il iau, asteptau sa ma duc dupa el.

| Fichus0 explică (pentru Bondarel99):

Stiu de aviz, mi-a zis politistul ca vine prin Prioripost sau ceva de genul.

| Liviu a răspuns:

Mai ieftin te duci si iei dovada. happy Felicitari pentru permis, si grija mare la trecerile de pietoni, biciclisti, si carute, Si sa il ti doar la tine permisu!

| Fichus0 explică (pentru Liviu):

Am citit pe drpciv ca nu se dau dovezi inlocuitoare, mi-e sa nu pierd inca 3-4 ore degeaba acolo.

| Liviu a răspuns (pentru Fichus0):

Cum sa nu se dea? Daca eu stiu ca se dau, am luat persmiu recent, fac un an in septembrie, si eu puteam sa iau dovada, dar nu am avut masina deci mna nu m-a durut de dovada.

| Fichus0 explică (pentru Liviu):

Merg maine pe seara ca e mai liber ca sa ma lamuresc, revin cu rezultatul.