| tomthecoolmaster a întrebat:

Am facut o pana pe roata de spate.Am petecit camera.Cand am pus roata inapoi frecau sabotii un zgomot infernal pentru ca frecau m-am chinuit sa o centrez 2 ore dar nu am reusit. Cum sa o centrez?

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Roata se pune inapoi la locul ei, se trage frana si se strange usor din fiecare parte cate putin piulitele pe ax, pana cand roata e complet stransa! daca sabotii nu frecau inainte sigur ai pus roata stramb! incearca sa ii gasesti pozitia in care a fost inainte, dar asa cu frana trasa e cel mai simplu! daca zici ca te-ai chinuit sa o centrezi sper ca nu te-ai apucat sa strangi/destrangi spite! daca ai facut asta si nu te pricepi, ai descentrat roata de tot! du-te la un mecanic daca ai facut asta! bafta!

| StiuCeSpun a răspuns:

Cand ai pus roata la loc s-a modificat pozitia, fiindca ai stans-o diferit s-ar putea sa, earga reglata din saboti, au miste suruburi in lateral unde se prind daca sabotul respectiv atinge de janta mai trebuie strans surubul. Sperc ca e de la saboti si nu e optata roata(on cazul in care ai mers cu ea pe panahappy Bafta!

| sebysebyca a răspuns:

Scoate roata complet si megi numai cu sabotii.la inceput o sa fie mai naspa, apoi te obisnuiesti.precum bugetarul cu criza!