| Ezkona a întrebat:

Am facut un accident recent cu un BMW 320 din 99, mi-a fugit spatele si m-am urcat pe o bordura si am lovit ceva sub ea si nu stiu sigur inca ce. Deci ce vreau sa intreb, dupa impact motorul s-a oprit si masina s-a pus pe avari, am incercat sa o pornesc dar nu se aude electromotorul deloc face doar un tac, oare exista ceva buton de siguranta care sa decupleze ceva si sa nu dea voie masini sa porneasca?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum faci rost de un bmw mai nou daca nu vrei sal repari

| Violleta2022 a răspuns:

Daca motorul s-a oprit si s-a pus pe avarii, este evident ca motorul este afectat, de aceea nu mai porneste.
Din pacate, cand motorul este stricat, nu se rezolva doar dintr-un buton de deblocare sau decuplare, trebuie reparat motorul, la un service auto.
Nu te astepta ca masina sa mai porneasca, ca-i stricata!

| Ezkona explică (pentru Violleta2022):

Va inteleg dar am mai primit niste sfaturi cum ca se poate asa ceva, si stiu ca nu am busito tare de aceea am incercat cu aceasta varianta, multumesc oricum

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ezkona):

Nu-i nevoie sa busesti un motor tare, este nevoie doar sa-i dai un soc intr-o zona sensibila, iar tu i-ai dat unul masiv, atata vreme cat socul respectiv a urcat-o pe bordura, tu fiind pe sosea, nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ezkona):

Esti bun șofer bravo tie ai stricat masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool, buton de siguranta. Buna asta. Ai facut praf ceva pe la ea, nu scapi cu "butonul de siguranta"