| SLexuS a întrebat:

Am fost sa-mi inmatriculez masina si pe dovada pentru de talon e complet alta masina insa numele meu si numarul masinii, intrebarea talonul sunt sanse sa fie cel corect sau sa fie gresit tot la fel ca dovada.

Si daca cu tentativa asta de dovada pot circula, tinand cont ca tin si cartea masinii care dovedeste contrariul, pe tentativa de talon are numarul care coincide cu cartea masinii si na.
Vreau sa stiu daca poate fi ok daca m-a va opri politia pana va veni talonul, daca va veni si acela gresit o sa ma duc la drpciv.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti circula cu asa ceva. Mergi inapoi sa-ti dea dovada corecta pe masina care o ai, ca Politia stradala te ia din oala la un control inopinant si cine stie, te mai si retine ca ai acte false.

| sierra1 a răspuns:

"talonul sunt sanse sa fie cel corect " - clar da

"cu tentativa asta de dovada pot circula" - tot da

| blackann a răspuns:

Violetta/Anastassia... sa stii ca se spune "inopinat" si nu mai da informatii eronate., ca de fiecare data!

Da, poti circula pentru ca nu este greseala ta, daca te vor opri este clar ca nu ai facut nimic intentionat tu, le epxlici situatia, eventual poti cere o dovada ca ai aplicat deja pentru altul si atat.