| alexandrubt13 a întrebat:

Am inceput scoala de soferi din februarie, am participat la cursuri teoretice pana in luna mai, fara practica, si din mai la condus cu instructorul care l-am cotactat. Am facut 6 sedinte de practica cu instructorul abordat de la inscriere la scoala pana in iunie, dar de vreo 6 saptamani m-a lasat balta, ba ca i-a murit mama, ba ca nu stiu ce serviciu mai are si mi-a spus ca ma va contacta el sa las asa pana cand ma cauta si uite ca au trecut 5-6 sapt. Ce este de facut ca daca asa se fac scolile de soferi nu-ti mai vine a face? Xe poti invata cu asemenea pauze uiti si teoria si chiar practica, ce este de facut, ce idee mi se poate da?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca instructorul este angajat al unei scoli de conducere te poti adresa conducerii scolii, expui situatia si soliciti alt instructor.
Daca este individual poti renunta la el si sa te duci la o scoala de conducere sau la alt instructor.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu e bine, vezi ce zice patronul scoli.

| danmunteanu84 a răspuns:

Ideal ar fi sa apelezi la alt instructor, cu care sa faci pregatirea practica pana la capat.
Ar fi foarte bine sa faci toate orele de practica pe aceeasi masina, si sa dai examenul pe aceeasi masina.
Iti recomand sa iti iei si ore suplimentare, pentru ca din scoala nu inveti foarte multe (iti zic din propria experienta ca am invatat sa conduc ca lumea doar dupa ce mi-am luat carnetul si am facut multe multe ore de condus singur).
Spor

| KillaNoFilla a răspuns (pentru danmunteanu84):

20 de ore nu ar fi suficent, normal ar trebui 40 de ore dar la noi e bine si asa rau cum ii