| Popescu_Radu_1994 a întrebat:

Am intrat pe alte forum-uri de genul si am ajuns la concluzia ca poti merge cu o motocicleta de tip CROSS doar pe camp si nu poate fi inmatriculata si nici permis nu e necesar, corect? Deoarece intentionez sa imi cumpar una si tot ce vreau de la ea este sa fie buna pentru camp si pentru drumuri nepublice.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe camp faci ce vrei tu.

| Alex80000 a răspuns:

Motociclete de cross sunt facute pentru salturi sau competitii in spatii special amenajate, dar pot fi folosite si pe camp si da nu poate fi inmatriculata decat daca ii pui baterie si multe alte porcarii care sunt foarte costisitoare de timp si bani. Daca vrei ceva de strada ia-ti un supermoto, dar necesita permis in functie de puterea dezvoltata de motor.La cross daca nu iti trebuie permis ca nu se poate inmatricula, dar nu inseamna ca daca te prinde politia pe strada nu te alegi cu dosar. Sper ca te am lamurit.