| Claudiu_Qtdeviile_1986 a întrebat:

Am luat permisul auto in Romania si l-am schimbat in tara Olanda. Daca am pierdut permisul si acum sunt in Romania, Al pot da pierdut si sa depun actele in Romania pentru unul Romanesc? Sau cum ar trebui sa procedez acum daca vreau permis de Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul olandez pierdut il declari doar in Olanda si de acolo poti obtine altul.

2 răspunsuri:
| Claudiu_Qtdeviile_1986 explică:

Am crezut ca daca al dau pierdut o fi mai usor.
Si daca am permisul Olandez si vreau sa Al schimb in Romania? Am nevoie de fişa medicala? Cum se procedeaza mai exact?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Claudiu_Qtdeviile_1986):

Da, este nevoie si de fisa medicala. Detalii vezi si aici:
http://www.prefecturabucuresti.ro/? d=serviciu_permise&p=preschimbare_permis_conducere_strain&sub=similar_romanesc