| AdytzTheWolf a întrebat:

Am martorul airbag aprins în bord iar când pun contactul îmi apare passanger airbag off Sa fie din cauza ca airbag ul pasaerului este off? Dacă da, Cum îl pot pune pe on? Unde se afla acel switch? Mulțumesc anticipat Audi a4 b5 2000 1. 9TDI

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce cauti tu se afla in scaun, deci nu ai ce cauta pe nicaeri.cand o persoana se aseaza pe scaun automat se pune ON airbagul din acea parte sau airbagurile daca are mai multe.
Daca ai lumina in bord aprinsa, aia arata ca ceva nu este in regula, ceva s-a intamplat la sistemul asta de airbag.

Nu ai dat detalii asa ai luat masina, sau aparu cand ai condus tu sau cum anume s-a intamplat, sa pot spune cam ce porblema ar putea fi.Vad ca intrebarea este veche, banui ca ai rezolvat de atunci, daca nu da ceva amanunte si iti pot da un raspuns ceva ma clar

| Uvox a răspuns:

Nu știu lab audi dar cauta in dreapta torpedoului, pe laterala adica. Cam acolo este la multe mașini.