| Whitesnake99 a întrebat:

Am mers azi cu masina pana la Baneasa si inapoi, cand sa plec de la Baneasa simt o vibratia in pedala de ambreiaj, sper ca nu mi s-a parut si sa fie efect Placebo, dar dupa cateva minute de mers deja juram ca imi patineaza. Am accelerat mai tare sa vad daca tureaza normal, nimic, ma baga in scaun ca de obicei. Ajung acasa, parchez cu spatele ca de obicei, mai aveam un metru pana la zid, imi franeaza masina singura, efectiv asa s-a simtit. Am zis ca am lovit o piatra mare sau ceva si nu mai pot sa dau inapoi, bag a intaia sa ma duc in fata, turez nimic, deci exact asa cum as avea frana de mana trasa ca simteam ca smuceste da nu se misca. Acuma spuneti si voi...Masina are 4500 km, si are frana electronica de parcare, m-am uitat la ea sa vad daca am apasat-o din greseala, nimic

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu a aparut nimic in bord care sa justifice franarea (asistenta la parcare ori frana de mana), ma gandesc doar la cutie de viteze blocata.
Banuiesc ca e in garantie, deci mergi la reprezentanta, sa vada ei.

| Whitesnake99 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Foarte important, am uitat ca prostu sa mentione, am pus la un moment dat in timpul manevrei piciorul pe frana cand masina era oprita, si era pedala tare piatra

Răspuns utilizator avertizat