Întrebare recomandată | Ramo137 a întrebat:

Am nevoie neaparat de sfaturi, cum sa fiu mai relaxata cand conduc? sad Pe 1 am traseul, a 3-a oara, si nu vreau sa pic din nou din cauza emotiilor. Am emotii atat cu instructorul. care imi zice imediat daca am gresit, incat si cu politistul la volan. Imi simt muschii incordati si la brate, si la picioare. Stiu sa conduc, stiu regulile dar fiindca sunt incordata si speriata sa nu ma lovesc de alta masina... Si cand instructorul imi zice ce am gresit. Nu stiu, ma pierd, mai ales la intersectiile mai maricele.
Am mai condus in poligon cu un unchi si a fost super ok. Eram relaxata si nu eram agitata sau ceva... Bine, nu eram nici pe sosea, era ca la tara. Tarana pe jos, dar in fine, nu eram stresata deloc.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Scrie intr-un jurnal ceea ce simti s-a dovedit stiintific ca asta ajuta cu pana la 40%

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate daca nu esti stapana pe masina nu e cazul sa ai permis si sa iesi in trafic inca

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oho. Nu vrei sa stii ce facea cu mine. hm. Gandeste-te ca e masina ta. Esti singura in ea. Fredoneaza melodia care te relaxeaza. Bine... la mine nu a mers. Poate merge la tine happy

| ExprimareLibera a răspuns:

Înainte să pornești, te întinzi spre el si ii șoptești la ureche: "Boss, dau o sticlă de whiskey dacă ești băiat bun".laughing
Nu are rost să te stresezi degeaba. Tu conduci masina, nu ea pe tine.

| CinVasileeee a răspuns:

Hahahhaha, pai asa am patit si eu m-am temut sa nu pic dar a spus un coleg sa ma relaxez in asa fe : gandeste-te ca persona de langa tine e o maimuta, o papusa gomflabila care e pe cale sa explodeze, ceva amuzant nu te mai gandi ca ai sa pici sau ceva de genu... dupa aia ma anunti cum a fost... repet nu te mai stresa relaxazate bine. bafta! funda?