| Goldstar192923 a întrebat:

Am o întrebare.Cat câștiga un instructor auto pe luna dacă lucrează la o firma? Si care sunt condițiile de a deveni unul?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de experienta avuta in soferie, de cati cursanti ai pe zi, de conditiile de angajare ale patronului, de folosirea masinii personale sau ale firmei samd.
Salariul incepe de la minim 1400 lei/luna sau comision, pentru fiecare cursant cu care faci ore.

Conditiile ca sa devii instructor auto este sa ai anumite categorii auto luate, sa ai minim 5 ani de experinta in soferie, sa nu ai cazier judiciar si sa treci testele medicale.