| Goldstar192923 a întrebat:

Salut, am o intrebare, aproximativ cat castiga un instructor auto si ce trebuie sa faci pentru a deveni instructor auto?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câștigi destul de bine dacă ești foarte bun ca instructor incat în afara de elevii pe care ții rezerva școală, tu vii cu proprii elevi din recomandări etc.
Îți trebuie permis de profesionist cu o anumita vechime(nu știu exact)
Și îți trebuie licență de profesat pe care o renoiesti la 5 ani. Plus chestii precum control medical etc.
(știu asta pentru ca mi-am întrebat instructorul)