| diverse a întrebat:

Am o intrebare la voi! intr. ar fi urmatorul: Conducatorul de autovehicul categoria B, care nu are o vechime de 1an, poate sa conduca o dubita de 3, 5 t, care este pentru transport marfa?(nu marfa periculoasa)!

Asa zic oamenii ca nu, va rog cine stie sa scrie aici ca chiar nu stiu. Eventual daca nu e voie, la ce amenda se poate astepte?

Mersiiiiii

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu stiu daca te angajeaza cineva daca nu ai experienta...

| diverse explică (pentru ombladon):

De angajat ma angajeaza ca imi e prieten patronul firmei as face extern la inceput o sa merg cu cineva profesionist el mi-a zis ca se poate alti imi zic ca nu pot iar in decret nu scrie asa ceva scrie doar de produse periculoase

| ombladon a răspuns (pentru diverse):

Pai atunci poti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar in legislatie, lucru pe care ar trebui sa il stii daca esti incepator

Categoria B:

" autovehiculul a cărui masă totală maximă autorizată nu depăşeşte 3.500 kg şi al cărui număr de locuri pe scaune, în afara conducătorului, nu este mai mare de 8"

| viotedy a răspuns:

Are voie.

| Celentano1 a răspuns:

DAca este pana in 3, 5 t se poate fara probleme/

| Mares_Liviu_1998 a răspuns:

Da poti sa conduci!