| Zxcv6 a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata
Detin un vw passat b5.5 si am schimbat oringuri injectoare acum 2 ani a mers bine o vreme acum 4 luni iar am schimbat si de atunci nu mai baga motorina in baia de ulei dar porneste mai greu invarte mai mult de cat invartea inainte si 20-30 secunde scoate fum albastru si tremura putin scaunele din fata toate astea doar la prima cheie dupa nu are nimic toata ziua porneste nu scoate fum nimic ce ar fi problema va rog ajutati-ma orice sfat este bine venit

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fumul albastru indică papa de ulei.

| Zxcv6 explică (pentru darrio2007):

Nu papă ulei de loc este la semn de 4 luni si umblu cu masina

| darrio2007 a răspuns (pentru Zxcv6):

Doar atunci cand ai fumul albastru.

| Zxcv6 explică (pentru darrio2007):

Dimineata la prima cheie dupa
iar daca sta o zi iar scoate fum albastru in restul zilei nimic