| Chirila_Alex_1999 a întrebat:

Am o întrebare pentru cunoscători.
Dintre un A4 1.6 2004 102cp (benzina) si un golf 4 1. 9tdi axr 101cp cine ar fi mai bun la o liniuta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil golful ca fiind un diesel are cuplu ceva mai mare, depinde cat de lunga e liniuta

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil Golf-ul, ca e ceva mai usor si are turbina, daca stii cand sa schimbi vitezele castiga sigur.

| bushyalex a răspuns:

Daca era audi 1.8t era altceva.dar este foarte grea pentru motorul de 1.6.Deci clar golful.

| Black38 a răspuns:

Daca ambele masini merg cum trebuie castiga Golful.Audi-ul pierde si cu Golf 1.9 tdi de 90cp