| PringAloe a întrebat:

Am o intrebare pentru dvs.
Masina mea are niste becuri pe halogen care se aprind doar atunci cand virez de volan stanga sau dreapta, sunte niste becuri halogen tip h1 de 55w, intrebarea mea este, am voie sa pun acelasi tip de bec dar cu w mai multi? Sau sa trec de la culoare calda la culoare rece? (de la lumina galbena la lumina alba)

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă zice "tip h1 de 55w" - d-alea să pui că altfel, mai arzi câte o siguranță, câte un circuit