| mitza1990 a întrebat:

Am o laguna 1 am schimbat becurile originale de 55W cu unele de 100W mentionez farurile sunt din plastic si oglinzile. As vrea sa stiu este vreo problema? Se pot topii? Astept niste sfaturi. MULTUMESC!

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Farurile puteau fi si din sticla. Puterea becurilor este functie de curentul pe care-l da alternatorul. La 55 W un bec consuma 4.6A, la 100W, 9.2A. In timp vei avea probleme cu instalatia eletcrica. Deja le-ai cumparat. Ai dat banii pe ele.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Farurile nu se topesc cel mult blocul de lumini daca nu ai montat relee de protectie