| methodmanfan a întrebat:

Am o masina de spalat whirlpoolawo 53105.cand ajunge la stoarcere se aprinde indicatorul"service" si se opreste.Ce defectiuni ar putea sa aiba. unde trebuie sa umblu sau ce e stricat mai exact?

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

In patea de jos fata este un capac pe toata lungimea masinei.Se indeparteaza trgand usor de dedesubt. Apoi in dreapta(de obicei)s-au stinga ai un filtru care sa desurubeaza (de marimea unei cesti). Acolo s-ar putea sa ai mizerie si sa fie infundat.Bafta!
PS Daca nu... service!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva cu centrifuga presupun (viteza de rotatie). Evacuarea apei a facut-o pina acolo, deci nu are cum sa fie evacuarea. Daca este in garantie, mai bine chemati service-ul.

| piTiCcu a răspuns:

Cauta manualul masinii de spalat si vezi ce scrie la sectiunea de troubleshooting/probleme.

Sau daca nu iti gasesti carticica:
http://www.scribd.com/doc/57598970/AWO-D-53105
(Vezi mai jos, sunt mai multe)

| AndaDaniela a răspuns:

In manualul de instructiuni trebuie sa fie ceva care sa te ajute!

| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Cel mai sigur este infundata evacuarea. vezi ca are undeva in fata un capac si acolo este asa o chestia care o scoti(acolo cred ca ai mizerie)