| gherase2 a întrebat:

Am o problema la masina de spalat whirpool awm 6120 6 kg. porneste spala pana ajunge la prima stoarcere cand in loc sa stoarca spala incontinuare fara sa evacueze apa.imi poate spune cineva de la ce ar putea fi? multumesc

3 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Primul lucru care trebuie verificat este functionarea corecta a pompei de evacuare. Daca aceasta este ok, atunci trebuie verificat programatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la capsulele de ariel s-ainfundat pompa de evacuare

| snowflake a răspuns:

Cred ca trebuie apasat acel buton care face ca apa sa fie evacuata.
presupun ca masina e mai noua? incearca sa citesti instructiunile.