| numedecod a întrebat:

Cum e bine sa fie masina de spalat? Ce caracteristici trebuie sa aiba?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie neaparat sa aiba mai multe operatii:sa spele, sa calce si musai sa coase si nasturi.Pa cuvant si sa fii iubita.
In primul rand pornesti de la un buget alocat acestei masini si ce iti doresti tu sa faci cu masina respectiva. Apoi functie de spatiul in care o instalezi poti alege o masina cu incarcare verticala care este mai ingusta sau una cu incarcare frontala ceva mai lata.Cu cat numarul de rotatii este mai mare creste si pretul ei. Poti sa te opresti si la 1000 rotatii pe minut suficient si pentru uscarea rufelor.Mai tii cont si de numarul de programe de spalare, programe speciale pentru perdele. Nu trebuie neglijat existenta unei retele service pentru punerea in functiune in caz de defect in perioada de garantie si post garantie.Ai inteles?

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am vrut sa-ti spun in cuvintele mele, dar n-am reusit. Sunt prea multe caracteristici de care trebuie sa tii seama. Iti dau mai jos o adresa unde poti citi despre toate tipurile de masini de spalat de pe piata romaneasca, un studiu comparativ, tinand cont de toate caracteristicile
http://www.e-scoala.ro/comunicare/calitatea_marfurilor.html
Sper din suflet sa te lamureasca. Eu am o masina veche, de vreo 14 ani, care inca ma tine. Am citit insa despre masinile de spalat aproape tot materialul, pentru ca nu stiu cand ma lasa a mea si am vrut sa fiu informata.
Spor la cumparaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa se adapteze nevoilor tale, sunt cele cu cuva de 5 sau 7 kg, program cu apa rece sau nu, mai multe programe de clatire, unele nu il au, prog.economic si in general uneia careia ii poti scoate tot randamentul si sa fie de eficienta A, este cea care consuma cel mai putin, sa nu faca mult zgomot, rotatiile pe minut la stoarcere sa fie adaptabile si nu impuse prin fabricatie, pentru tipul de haine, cele cu 14oo-1200 sunt eficiente la blugi, prosoape, cearsafuri, sa corespunda dimensiunilor locului unde vrei sa o montezi, poate fi de culoarea inoxului daca vrei sa o asortezi stilului tau si nu in ultimul rand de posibilitatile tale, nu uita ca putin costa-putin face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt rroxi 43 adresa pe care ai dat-o tu e bun a dar prea tehnicizata si prea putin explicata. apoi nu se face clar o comparatie intre marcile existente in functie de ce stiu sa faca si ce preturi au. din pacate cei din magazine sunt la fel de "poregatiti" bajbaie si dau tot felul de date neclare pana zapacesc cumparatorul care ia o decizie nu tocmai corecta de multe ori.
apoi, nu se vorbeste de loc de masinili cu bule depsre care am auzit lucruri bune ( spala bine, e usoara, silenzioasa si cu multe programe)?