| Cobra1994 a întrebat:

Am o problema. Am adus o masina recent din Olanda, am 21 de ani si e pe numele meu, am scos primul set de numere rosii tot pe numele meu, dar nu am declarat-o la primarie. Trebuia? Am intentia sa o vând si nu stiu daca se cere fiscal si la cele neinscrise inca, sau daca mi se ofera fiscal chiar daca nu am declarat-o. Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui s-o declari la primarie si sa platesti impozitul, tu fiind proprietarul masinii si certificatul tau fiscal se cere la inmatricularea de catre cel care va cumpara.