| BeBeRHv a întrebat:

Am o problema cu masina nu se mai accelereaza apas pedala pana la fund dar degeaba incontinu se intrerupe si nu se intampla nimic pana "moare" singura. am curatat clapeta de acceleratie, motorasu de relantiu, furtunasele, filtru aer. ma gandeam ca a luat apa in rezervor sau sa infundat ceva? sa ma uit la pompa de benzina? ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Uita-te la mufa de la debitmetru si este un furtunas subtire care intra in cutia filtrului de aer pe sub admisia de aer, poate e cazut sau degradat. Si acum depinde de la masina la masina trebuie sa gasesti niste mufe care fac legatura direct la cpu al masinii, sa nu fie sarita mufa care face legatura de la pedala la calculatorul motor. Si totusi propu nsa te uiti si la pompa de benzina in ultima instanta, daca nu ii dai de cap.

| BeBeRHv explică (pentru TheLoveDoctorr):

Am schimbat pompa pana la urma, le-am luat pe rand am facut tot ce se putea si am lasat pompa pe ultimu loc si asta se pare ca era.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru BeBeRHv):

Oh. Ai avut ce scoate din buzunar. Mna, asta e. Multa bafta!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat