| extender87 a întrebat:

Am o problema cu masina un renault 19 cand accelerez fiind bagata in viteze in mers parca scade si urca turatia pierde din viteza si-si revine si tot asa cu valuri si la relantiv parca are momente cand coboara si-si revine turatia tot asa, m-am uitat la bujii si erau afumate in capat si le-em curatat m-am uitat la filtru de aer nimic e curat, si l-a schimbat-or se aude un crant parca un sunet arcuit metal ceva de genul, dar incet

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Fisele de la bujii pot fi o cauza sau daca nu senzorul de turatie!

3 răspunsuri:
| tyty_1709 a răspuns:

Baga un aditiv de curatat instalatia in rezervor mergi cu ea si daca face la fel ori ai catalizatorul anfundat ori segmenti terninati ai zis ca iti afuma bujiile posibil consum de ulei verifica nivelul mai des daca nu consuma ulei sigur catalizatorul este aproape de infundare verifica

| crezy a răspuns:

Sincer sa spun nu stiu!

| MoldovanI a răspuns:

Uita-te la distributie.