| Florinel7777 a întrebat:

Am o problema la subwoofer un subwoofer JBL GR5-1204 cand l-am luat cand dau bassul mai tare se aude un barait in carcasa din mijloc cum ar veni a difuzoruluicand pun mana pe ea nu se mai aude cum pot scapa de acel sunet?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Rigidizezi carcasa.
O desfaci pe unde se poate (de exemplu scoti difuzorul pentru a avea acces pe interior), identifici zonele slabe, care ar putea vibra, si le intaresti, eventual montezi niste coltare (ideal din lemn/pal/mdf), cu suruburi scurte si aracet.
Daca nu ai experienta in asemenea lucruri, te sfatuiesc sa dai un ciubuc unui tamplar, ca sa faca treaba buna, si sa nu lase urme de desfacere.
Daca umbla un amator cu surubelnita pe un subwoofer, sansele de a se vedea de la 3 statii ca a fost desfacut, sunt foarte mari laughing

| Florinel7777 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu pot scoate carcasa de tot