| anonim_4396 a întrebat:

Am un subwoofer jbl bass pro 12 dar nu am apucat sa il montez pe masina inca. ma intereseaza daca se aude doar bassul sau si versurile cum ar veni.

Răspuns Câştigător
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Raspuns in frecventa
35 – 120 Hz intre 35-50Hz nu se aud "versurile" subwoofer-ul are corector de banda si poti regla Frecventa de raspuns sa se auda numa "bumtzi bumtzi"

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce versuri?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, nu se va auzi voce, adica sunete medii, inalte nici atat.
Are filtre in statie, nu amplifica decat frecvente joase.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Se aud mai mult frecventele joase la subwoofer si mai putin versurile, dar daca ai alte boxe in masina vor compensa happy