| mystyllecaty a întrebat:

Am o urgenta! nu prea imi place sa asteptasa ca va intreb...cate ore fac pana la budapesta cu masina?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde de unde pleci, depinde cu ce masina si depinde cine si cum conduce. Din Bucuresti nu prea vad cum ajungi in 12 ore, Google Maps si alte asemenea nu prea tin cont de drumuri si de trafic, ci doar de distante. Ori la noi adesea conteaza mai mult detaliile decat distanta big grin.
Circuland regulamentar si fara pauze, daca ai norocul sa nu prinzi vreun accident si nici prea multe bariere, 10 ore pe Bucuresti-Arad este un timp bun. Apoi mai faci vreo doua pana in Szeged, de unde poti estima mai exact, pentru ca in sfarsit ajungi pe autostrada... Ai vreo 175 de km de parcurs, cu o restrictie de 120 km/h, deci inca o ora si jumate. Luand in calcul doar opririle obligatorii (in vama, la benzinarie pentru matrita), cu plecare din Bucuresti nu te gandi ca vei ajunge in mai putin de 14 ore.

Stefan
| Stefan a răspuns:

La întrebarea pe care ai lansato ai uitat sa ne spui din ce localitate doresti sa ajungi la Budapesta?

| covexrobu a răspuns:

Pai de unde pleci? Eu din Miercurea Ciuc pana la Budapesta fac 10 ore cu aproximatie. Daca plec dimineata de la 6 de acasa la ora 12-13 trec granita la Bors si de acolo mai fac cam 3-4 ore pana in Budapesta. In 14 ore daca totul este ok ajung la granita dintre Ungaria si Austria la vreo 70 de km de Viena. Si merg cu o duba de 3. 5 t. Intra pe www.map24.ro si trece acolo de unde pleci si unde vrei sa mergi si acolo iti va arata ruta cea mai rapida si cam cate ore mergi cu aproximatie. Fata de ce arata acolo mai calculeaza 1-2 ore.

| cretzufinish a răspuns:

De la sediul Protv sau de unde?hee hee

| anad a răspuns:

De unde pornesti ca nu ai precizat! De la Oradea, pe la vama Bors, faci cam 5 ore! Un calculator de distante http://hartamures.ro/ruta-ro-Bucuresti-42-Budapesta-74.html

| Licurici_2296 a răspuns:

Depinde de unde locuiesti. din bucuresti dureaza 12 ore happy
incearca Google Maps