| Costin_Munteanu_1996 a întrebat:

Am obtinut permisul pe 10 noiembrie la oras, in ce data maxim poate ajunge? am dat in ramnicu sarat, din judetul Buzau sunt trmise? au trecut 18 zile si tot nu a ajuns. In cate zile poate ajunge maxim? Trebuie sa ma duc la politie sa mai fac ceva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuia sa primesti permisul, prin posta, in 10-15 zile. Daca nu l-ai primit intereseaza-te la politia rutiera.
Esti sigur ca ai reusit la proba practica?

| Costin_Munteanu_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Da...mi-au luat dosarul, scrie clar admis laughing am sunat si la politie au zis in 15 zile, dar nu mi-au zis 15 zile lucratoare sau nu. daca ar fi zile lucratoare miercuri ar fi ultima zi. chiar nu inteleg

| Costin_Munteanu_1996 explică (pentru Ioandelasal):

100% am luat, scrie clar admis, mi-au luat dosarul, am sunat la politie la Buzau au zis ca in maxim 15 zile dar nu au zis lucratoare sau nu, toti prietenii l-au primit in maxim 2 saptamani eu intru intr a3-a, chiar nu inteleg.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Costin_Munteanu_1996):

Este vorba de zile calendaristice, nu lucratoare. Mai telefoneaza si afla daca l-au expediat.