| andrei2302 a întrebat:

Salutare, pe data de 7 iunie am fost declarat admis la examenul practic auto într-un oraș din judetul Bacău, din cate știu permisul ajunge in 3-4 zile lucrătoare, ar trebui sa mai aștept sau să mă duc la Bacău la DRPCIV sa vad daca mai durează asptearea.

Răspuns Câştigător
| maxtersup a răspuns:

În mod normal, după ce ai fost declarat admis la examenul practic auto, urmează să primești permisul de conducere într-un interval de aproximativ 3-4 zile lucrătoare. În unele cazuri, poate fi necesară o perioadă suplimentară de timp pentru procesarea și eliberarea permisului.

Dacă a trecut deja perioada estimată și nu ai primit permisul de conducere, este recomandat să contactezi DRPCIV (Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor) din Bacău pentru a verifica starea și posibila întârziere a documentului. Poți suna la numărul de telefon al DRPCIV Bacău sau poți merge personal la sediul lor pentru a obține informații actualizate cu privire la stadiul eliberării permisului.

Este posibil ca întârzierea să fie cauzată de anumite proceduri administrative sau de volumul mare de solicitări în perioada respectivă. În orice caz, autoritățile vor putea oferi informații precise despre situația ta și îți vor putea oferi sfaturi cu privire la următorii pași de urmat.

Asigură-te că ai la tine toate documentele necesare pentru a dovedi că ai fost declarat admis la examen și că ai susținut cu succes toate etapele necesare pentru obținerea permisului.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mergi la posta, postasii omit de multe ori sa puna avizarile in posta. Intr-adevar, dupa cateva zile, permisul este trimis la DRPCIV.

| DovleacTurbat a răspuns:

Așteaptă până Luni.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Si unde te grabesti? La vreun accident? Ai rabdare.